10 поширених помилок при митті рук

washing hands

18 Бер 10 поширених помилок при митті рук

Іноді тема для нової статті приходить сама. І ти їй чомусь зовсім не радий. Але пройти повз теж не вийде. Тому потрібно просто максимально використовувати ситуацію, що склалася.

Ось чому ми сьогодні поговоримо на найактуальнішу тему – як правильно мити руки. Виявилося, що навіть в цивілізованому світі це вміють далеко не всі. Так що давайте вчитися на чужих помилках – це все-таки безпечніше, ніж на своїх …

Помилка 1: Занадто короткий час миття

Нещодавнє дослідження вчених Мічиганського університету показало, що 95 відсотків людей не миють руки настільки довго, щоб ефективно вбивати мікроби. Ефективно мити – це не менше 20 секунд очищення водою з милом, згідно з даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань. «Ми радимо дітям і дорослим двічі співати знамениту пісеньку «Happy birthday to You», – каже Рошин Радж, доктор медицини Нью-Йоркського університету. В реальності ж середній час миття рук у більшості становить всього близько шести секунд. Більш того, 15 відсотків чоловіків і 7% жінок в США взагалі не миють руки після відвідування туалету.

Помилка 2: Ви пропускаєте потаємні місця

Якщо ви просто розтираєте мило між долонями і ополіскуєте, ваші руки, швидше за все, все ще залишаються брудними «Мікроби полюбляють ховатися під нігтями і між пальцями, тому ви повинні очищати ці ділянки кожен раз, коли миєте руки», – каже доктор Радж. Не забудьте енергійно терти намилені руки, щоб отримати хорошу піну. Тому що саме рясна піна активує речовини, які видаляють бруд, жир і мікробів зі шкіри.

Помилка 3: Ви не витираєте руки насухо

Найретельніші методи миття рук не приносять користі, якщо ви економите на сушінні. Мікроби люблять розмножуватися у вологому середовищі, говорить доктор Радж. Якщо ви вийдете з туалету з вологими руками, ви моментально зберете масу мікробів-бактерій з першої ж поверхні, до якої ви доторкнетеся. Якщо у вас є вибір між паперовими одноразовими рушниками або повітряними сушарками, вибирайте паперові рушники. У дослідженні, опублікованому в журналі Mayo Clinic Proceedings в 2012 році, зроблено висновок, що паперові рушники перевершують сушарки при правильному висушуванні рук, оскільки так руки сушаться без розбризкування мікробів або пересихання шкіри, як буває при струмені гарячого повітря. Якщо повітродувки є єдиним варіантом, не забудьте провести достатньо часу, тримаючи руки під струменем повітря, поки вони повністю не висохнуть, навіть якщо це займе якийсь час.

Помилка 4: Ви миєте руки тільки у ванній або туалеті, і більше ніде

Кожен раз, коли ви торкаєтеся будь-якої поверхні в місцях громадського користування – кнопок ліфта, дверної ручки, банкомату або поручнів в метро – ви ризикуєте отримати порцію мікробів або бактерій. «Більшість людей знають, що потрібно мити руки після відвідування туалету, але насправді ви повинні мити їх, де тільки можливо, протягом усього дня, особливо в сезон епідемій», – говорить доктор Радж.

У випадках, коли раковина або кран недоступні, завжди майте з собою пляшечку з дезинфікуючим засобом для рук. Важливо: вміст спирту в дезинфікуючому засобі повинен бути не менше 60 відсотків.

Помилка 5: Ви вважаєте, що повинні використовувати тільки гарячу воду

Мило і гаряча вода – звичка з дитинства, яку насправді ви можете сміливо ігнорувати. Доктор Радж каже, що, незважаючи на широко поширену думку про те, що для знищення мікробів на руках необхідна гаряча вода, тепла або навіть холодна вода вирішують це завдання не гірше. Насправді, вода кімнатної температури навіть краще для вашої шкіри, тому що вона не так її висушує. Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Університету Вандербільта в Теннессі, показало, що холодна вода знижує рівень бактерій точно настільки ж, наскільки і гаряча, за умови, що руки вимиті, виполоскані й висушені належним чином. Більш ефективний проти бактерій, як було доведено дослідженнями, тільки окріп (100 С). Хтось хоче спробувати сполоснути їм руки?

Помилка 6: Ви ігноруєте звичайне мило і використовуєте замість цього дезінфікуючий засіб для рук

Згідно з даними досліджень, дезінфікуючі засоби для рук на основі спирту можуть ефективно видаляти і дезактивувати багато видів мікробів, але й у них є свої межі можливостей. Вони, на жаль, не можуть знищити всі без винятку види мікробів, тим більше – інші шкідливі забруднення (наприклад, хімічними речовинами). Крім того, багато людей використовують дезінфікуючий засіб для рук неправильно: по-перше, перших використовують його занадто економно, а по-друге, витирають його ще до того, як воно висохне, що знижує його ефективність Ось чому мило і вода – ваш кращий вибір, щоб зупинити поширення респіраторних захворювань, таких як той самий коронавірус Covid-19.

Помилка 7: Ви торкаєтеся інших поверхонь чистими руками відразу після миття

Ніщо не руйнує ваші зусилля з очищення рук більше, ніж дотик до інших поверхонь відразу після миття. Згідно з дослідженням, проведеними в 2011 році NSF International, організацією громадської охорони здоров’я і безпеки, 9% змішувачів для ванної кімнати, відібраних довільно з різних будинків і квартир, дали позитивний результат на бактерії кишкової палички. Крім того, 27% кранів для ванних кімнат були взагалі покриті грибком, а 5% показали наявність стафілококів. Оскільки вологі поверхні є живильним середовищем для мікробів, найкраще закрити кран або відкрити двері в громадському туалеті за допомогою паперового рушника, щоб тримати руки в чистоті.

Помилка 8: Ви не ополіскуєте мило перед кожним використанням

Згідно з дослідженням канадських вірусологів, патогенні організми можуть виживати на поверхні мильного бруска під час і після використання. Вчені вважають, що ці бактерії навряд чи потраплять на ваші руки під час миття, але для впевненості можна зробити кілька простих заходів. «Основа мила – це жир, і бактерії досить щасливо живуть на слизькій поверхні мильного бруска, але якщо зробити кілька простих речей, мікроби не матимуть для вас ніякого значення», – заявляє доктор Елен Л. Ларсон, заступник декана з науки і професор епідеміології в Школі сестринської справи при Колумбійському університеті. «Просто сполосніть брусок мила в проточній воді перед тим, як мити руки. І завжди зберігайте мило в сухому місці, щоб воно висихало між використаннями. Таким чином, ви позбавляєте мікробів їх улюбленого вологого середовища».

Помилка 9: Ви думаєте, що антибактеріальне мило краще за звичайне

Більше немає необхідності брати антибактеріальне мило з полиці аптеки. Вірогідність його більш високої ефективності у порівнянні зі звичайним милом до сих пір не доведена. Навпаки, за даними Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA), антибактеріальне мило анітрохи не краще запобігає хворобам і поширенню інфекцій, ніж хороше традиційне мило і вода. Більш того, FDA випустило остаточний припис, за яким антисептичні миючі засоби (включаючи рідини, пінки, гелеве мило для рук, мило для барів та засоби для миття тіла), які помічені як антибактеріальні і містять такі інгредієнти, як триклозан, просто знімаються з продажу, з огляду на те, що виробники так і не змогли протягом тривалого часу довести їх ефективність. Крім того, деякі дослідження показали, що триклозан може зробити наш організм несприйнятливим до дії антибіотиків. Дослідження на тваринах дають підставу припускати, що триклозан впливає на роботу деяких гормонів в організмі тварин, що потенційно може вплинути і на організм людини. FDA прямо закликає виробників змінити формули своїх продуктів, що містять так звані «активні антибактеріальні елементи» (всього їх налічується 19), інакше продаж цих продуктів буде заборонено.

Помилка 10: Ви використовуєте мило з заправленого дозатора

Вважається, що дозатори рідкого мила в туалетах нешкідливі, але одне невелике дослідження в звичайній початковій школі показало, що дозатори мила, наповнені з великої пляшки з рідким милом, можуть привести до 26-кратного збільшення кількості бактерій на ваших руках у порівнянні з традиційним твердим милом. У таких ситуаціях можливо, краще кожному з нас мати при собі маленьку дорожню пляшечку рідкого мила.

 

Автори: Аліса Юнг, Ешлі Льюіс

Джерело: https://www.huffpost.com/