12 ЗДОРОВИХ ПРИЧИН ЇСТИ БІЛЬШЕ ОДНОГО ЯБЛУКА В ДЕНЬ

imgonline-com-ua-Resize-3loB9f1nEYtCP

20 Бер 12 ЗДОРОВИХ ПРИЧИН ЇСТИ БІЛЬШЕ ОДНОГО ЯБЛУКА В ДЕНЬ

Яблука корисні? Так! Але чим саме?

 Сьогодні не потрібно бути дієтологом, щоб розуміти, що яблука корисні. Крім того, що вони просто зручні (хоча б тому, що з них зовсім не обов’язково зрізати шкірку), вони ще й феноменально багаті на корисні речовини.

Взагалі здорових причин для поїдання яблук безліч, і говорити про це можна нескінченно. Щоб заощадити ваш час, ми вибрали 12 найбільш переконливих аргументів на користь цього звичного з дитинства плода.

Що ж робить яблука такими корисними для здоров’я? У 2004 році вчені Міністерства сільського господарства США досліджували більше 100 харчових продуктів, щоб визначити вміст антиоксидантів в одній порції (приблизно 125 грамів). Вчені вважають, що ці сполуки допомагають запобігати і відновлювати окисне пошкодження, яке відбувається під час нормальної активності клітин. За результатами досліджень два сорти яблук – Red Delicious і Granny Smith – зайняли в рейтингу корисних продуктів 12-е і 13-е місця відповідно.

Яблука також містять клітковину під назвою пектин. Яблуко середнього розміру містить близько чотирьох грамів клітковини. Пектин класифікується як розчинне і в’язке волокно, яке теж має цілу низку оздоровчих властивостей.

 

 1. Здорові зуби

Яблука не замінять зубну щітку, але відкушування і жування яблука стимулює вироблення слини в роті, зменшуючи руйнування зубів за рахунок зниження рівня бактерій. Адже саме бактерії спричиняють більшість проблем із зубами.

 

 1. Запобігання хворобі Альцгеймера

Дослідження показують, що регулярне вживання яблучного соку може запобігти розвитку хвороби Альцгеймера і боротися з наслідками старіння для мозку. Це відбувається за рахунок підвищення в крові рівня речовини ацетилхолін, на яку багаті яблука. Ацетилхолін забезпечує передачу сигналів в центральній нервовій системі, особливо в період засинання і пробудження і є також «гарантом» збереження гарної пам’яті.

 

 1. Захист від хвороби Паркінсона

Дослідження показали, що люди, які їдять фрукти та інші продукти з високим вмістом клітковини (наприклад, яблука), можуть бути захищені від хвороби Паркінсона, яка характеризується руйнуванням нервових клітин, що продукують дофамін. Вчені пов’язують це зі здатністю антиоксидантів, що містяться в яблуках та інших фруктах, боротися з вільними радикалами.

 

 1. Зниження ризику онкологічних захворювань

Вчені з Американської асоціації досліджень раку, серед іншого, згодні з тим, що вживання яблук, багатих на флавоноли, може допомогти знизити ризик розвитку раку підшлункової залози до 23 відсотків. Дослідники з Корнельського університету виявили в шкірці яблук кілька з’єднань – тритерпеноїдів, які мають потужну протизапальну дію проти ракових клітин печінки, товстої кишки і молочної залози. У попередніх дослідженнях ця ж група виявила, що екстракти цілих яблук можуть зменшити кількість і розмір пухлин молочних залоз у щурів. Тим часом, Національний інститут раку США рекомендував споживати велику кількість клітковини, на яку теж багаті яблука, щоб знизити ризик розвитку раку кишечника.

 

 1. Зменшення ризику діабету

У жінок, які їдять яблука один раз в день і частіше, ризик захворювання на діабет 2 типу на 28 відсотків нижче, ніж у жінок, які не їдять яблука. Причина полягає в тому, що цей фрукт буквально переповнений розчинною клітковиною, яка є ключем до зниження рівня цукру в крові.

 

 1. Зниження рівня холестерину

Розчинна клітковина, що міститься в яблуках, також зв’язує жири в кишечнику, що призводить до зниження рівня шкідливого холестерину.

 

 1. Здорове серце

Встановлено, що високе споживання розчинної клітковини уповільнює накопичення холестерину в артеріях. Фенольні сполуки, що містяться в шкірці яблук, також запобігають утворенню холестеринового нальоту на стінках артерій, який зменшує надходження крові до міокарда, що призводить до ішемічної хвороби серця (і її клінічної формі – стенокардії).

 1. Попередження утворення каменів в жовчному міхурі

Жовчні камені утворюються тоді, коли у вашій жовчі занадто багато холестерину, в результаті чого вона стає твердою. Це часто зустрічається у повних людей. Щоб запобігти утворенню каменів в жовчному міхурі, лікарі рекомендують дієту з високим вмістом клітковини (знову ж-таки, яблука), щоб допомогти вам контролювати свою вагу і рівень холестерину.

 1. Контроль ваги

Багато проблем зі здоров’ям безпосередньо пов’язане з надмірною вагою. Досить згадати інсульт, гіпертонію, діабет 2 типу та апное уві сні. Щоб контролювати вагу і поліпшити загальне самопочуття, лікарі рекомендують дієту, багату на клітковину. Продукти з високим вмістом клітковини, такі як яблука – це основа здорового низькокалорійного харчування.

 1. Детоксикація печінки

Ваша печінка відповідає за виведення токсинів з організму. Але буває, що вона перестає справлятися з цією роботою. Це відбувається тоді, коли ми їмо надміру жирного і гострого. Тоді самій печінці необхідно очиститися від накопичених в ній токсинів.

Багато лікарів скептично ставляться до жорсткої очисної дієти, стверджуючи, що вона може спричинити більше шкоди, ніж користі. Альтернативний спосіб допомогти детоксикації вашої печінки – їсти більше фруктів, в першу чергу яблук. Краще почати їсти їх прямо сьогодні і не доводити до детоксикації взагалі.

 1. Підвищення імунітету

Яблука червоного кольору містять антиоксидант кверцетин. Нещодавні дослідження показали, що кверцетин може допомогти зміцнити вашу імунну систему, особливо коли ви перебуваєте в стані стресу. Це одне з недавніх сенсаційних відкриттів нових можливостей звичайного яблука.

 1. Запобігання катаракти

Хоча єдиної думки серед фахівців поки немає, нещодавні довгострокові дослідження показують, що у людей, які дотримуються фруктової дієти, багатої на антиоксиданти, ймовірність розвитку катаракти знижується на 10-15 відсотків.

Ми назвали лише найосновніші і найяскравіші аргументи на користь звичного і улюбленого хрусткого фрукта. Є й інші плюси, про які добре знають лікарі-дієтологи і гастроентерологи. Так що, як бачите, користь від яблук безсумнівна. Не менш корисно, проте, і дотримання відчуття міри в їх вживанні.

Джерело: https://www.besthealthmag.ca/