НЕПЕРЕВЕРШЕНА ВІСІМКА. РЕЙТИНГ КОРИСТІ ЛИСТОВИХ САЛАТІВ

salad-2376777_1920

10 Січ НЕПЕРЕВЕРШЕНА ВІСІМКА. РЕЙТИНГ КОРИСТІ ЛИСТОВИХ САЛАТІВ

 

Те, що всі листові салати корисні для нас – давно вже не новина. Але, при цьому, перефразовуючи відому рекламу: «Не всі салати корисні однаково». У цьому зеленому сімействі існує досить широка «виделка» вмісту корисних речовин. Вибираючи правильні салати, ви можете тільки з ними отримати денну дозу вітамінів і корисних мікроелементів.

 

Провідні американські нутриціоністи на прохання журналу Life склали свого роду рейтинг користі різних видів листових салатів. Рейтинг складався, виходячи з того, наскільки вони задовольняють щоденну потребу людини в 17 важливих поживних речовинах: калії, клітковині, білку, кальцію, залізі, тіаміні, рибофлавіні, ніацині, фолаті, цинку і вітамінах А, B, B, C, D, E і K.

 

Кожному виду салату присвоювався певний показник вмісту поживних речовин за шкалою від 0 до 100 балів, який демонструє, якою мірою 100 грамів кожного з видів салату включають рекомендовану добову кількість цих 17 поживних речовин, виходячи з щоденної дієти в 2000 кілокалорій.

 

Отже, 8 найкорисніших видів салату:

 

8 місце: Айсберг

Вміст корисних речовин: 18,28 балів.

Як бачимо, у цього салату недарма не найкраща репутація. Але при цьому айсберг все-таки містить клітковину, калій, цинк, кальцій, фолієву кислоту, вітамін А і вітамін К. Плюс, він відрізняється високим вмістом води, що завжди непогано.

 

7 місце: Рукола

Вміст корисних речовин: 37,65 балів

Начебто небагато. Але зате рукола містить речовини, які можуть перешкоджати розвитку деяких видів раку. Так що ігнорувати руколу не варто.

 

6 місце: Листова капуста (кейл)

Вміст корисних речовин: 49,07 балів

Одна порція листової капусти задовольняє всі ваші щоденні потреби в вітамінах А, С і К. Крім того, вона містить чималу кількість рослинного білка.

 

5 місце: Ромен

Вміст корисних речовин: 63,48 балів

Ромен є багатим джерелом вітамінів К і А, а також фолієвої кислоти.

 

4 місце: Листовий салат-латук

Вміст корисних речовин: 70,73 балів

Листовий салат багатий на калій, вітаміни А і К

 

3 місце: Цикорій

Вміст корисних речовин: 73,36 балів

Зелень цикорію є хорошим джерелом тіаміну, ніацину і цинку.

 

2 місце: Шпинат

Вміст корисних речовин: 86,43 бала

Шпинат – це справжня скарбниця корисних речовин. Особливо він багатий вітамінами К, А, марганцем і фолієвою кислотою.

 

1 місце: Жеруха або водяний крес-салат

Вміст корисних речовин: 100 балів

Водяний крес-салат містить 106 відсотків вашого щоденної потреби у вітаміні К, 22 відсотка для вітаміну А та 24 відсотки для вітаміну С. Він також містить кальцій, залізо і магній.

Байдуже, готуєте ви салат вдома, вибираєте його в магазині або замовляєте в ресторані – ця інформація в будь-якому випадку не буде для вас зайвою. Особливо якщо ви дбаєте про своє здоров’я.

 

Автор: Джулія Томсон

Джерело: https://www.huffpost.com/