ОВОЧЕВІ СПАГЕТТІ – КОЛИ ФОРМА І ЦИФРИ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ

Main_photo

28 Гру ОВОЧЕВІ СПАГЕТТІ – КОЛИ ФОРМА І ЦИФРИ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ

Сьогодні навряд чи хтось зможе заперечити неймовірну популярність пасти взагалі і спагетті особливо. Справжній гурман знає, що італійська паста буває найрізноманітніших видів і розмірів (і спагетті – тільки один з них). Але саме тонкі й довгі спагетті стали найбільш популярним видом пасти.

У наші дні цей, без перебільшення, геніальний італійський винахід став улюбленою стравою дорослих і дітей всіх національностей. Ми любимо спагетті за простоту приготування і за те, що їм можна надати різного смаку за допомогою соусів і приправ. Та й сам процес повільного намотування на виделку перетворився на справжній ритуал, якого неухильно і з задоволенням дотримуються численні поціновувачі пасти.

 

Цифри, які насторожують

Однак у улюбленої багатьма страви є свій зворотній бік, який не враховувати неможливо. Це – надвисока калорійність. Простий перелік показників калорійності щонайменше насторожує:

 

Таблиця калорійності традиційних спагеті з пшениці твердих сортів, на 100 грам продукту:
 

Продукт Калорійність, в кКал
калорійність спагетті відварених 119,0
калорійність спагетті болоньєзе 320,0
калорійність спагетті карбонара 283,0
калорійність спагетті з сиром 334,0
калорійність спагетті з фаршем 240,0
калорійність спагетті відварених з вершковим маслом 248,0

 

Ось і виходить, що надмірна любов до традиційних борошняних спагетті загрожує набором зайвої ваги і серйозними ризиками не тільки для фігури, але і для здоров’я.

Прихильники здорового способу життя постійно стикаються з важкими дилемами. Одна з них: як дотримуватися обраного курсу на здорове харчування і при цьому отримувати задоволення від їжі? Спагетті – дуже яскрава ілюстрація такої дилеми: чи можна поєднувати любов до соломки на виделці зі здоровим способом життя?

Виявляється, можна. Якщо змінити зміст, зберігши форму.

 

Овочеві спагетті – здорова альтернатива

Тим, кому своя вага, фігура і здоров’я небайдужі, Vita Verde пропонує спробувати свою нову продукцію: спагетті з овочів.

Свіжі овочі нарізаються в формі спагетті діаметром 2,5 мм. Така нарізка дозволяє скоротити до мінімуму час термічної обробки і при приготуванні забезпечити збереження вітамінів, що містяться в сирих овочах.

Цікаво, що при такій нарізці смак звичних овочів розкривається по-новому і може здатися незвично яскравим. Тому овочеві спагетті ми рекомендуємо вживати як самостійну страву, без солі, соусів і приправ.

Звичайно ж, як варіант можна подавати овочеві спагетті і як гарнір до м’ясних або рибних страв.

 

Цифри, які переконують

Повернімося до цифр як до найпереконливішого аргументу не тільки проти, але і за. Подивимося калорійність овочевих спагетті (з урахуванням швидкого приготування)

 

Нижче – порівняльна таблиця калорійності і вмісту корисних вітамінів і мінералів в овочевих спагетті і традиційної пасти з пшениці:

 

Гарбуз
обсмажений
Морква
обсмажена
Буряк
обсмажений
Калорійність           кКал 65 80 89
Мінерали  
Кальцій, Ca мг 15 30 16
Калій, K мг 230 235 305
Вітаміни  
Вітамін C мг 4,7 3,6 3,6
Вітамін А мкг 288 852 2

 

Батати
обсмажені
Картопля
обсмажена
Паста
з маслом
Калорійність           кКал 121 131 248
Мінерали  
Кальцій, Ca мг 27 8 7
Калій, K мг 230 328 44
Вітаміни  
Вітамін C мг 12,8 7,4 0
Вітамін A мкг 787 0 0

 

 

Легко побачити, що вживання овочевих спагетті замість спагетті з пшениці твердих сортів дозволяє істотно зменшити калорійність страви. Крім того, таблиця наочно демонструє, наскільки вигідно овочеві спагетті відрізняються від своїх пшеничних прототипів багатим вмістом вітамінів і мікроелементів.

 

У багатьох із нас існує стереотипне сприйняття їжі: вона може бути або смачною, або корисною. Золотої середини нібито не існує. Овочеві спагетті від Vita Verde є переконливим доказом того, що здорова і корисна їжа може бути смачною, а її вживання може приносити задоволення. Спробуйте і переконайтеся.

SpagOvo-11-18