ЯК ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ЗБЕРІГАЄ ВОДУ НА ПЛАНЕТІ

!Как

24 Лис ЯК ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ЗБЕРІГАЄ ВОДУ НА ПЛАНЕТІ

Згідно з новим дослідженням, проведеним Об’єднаним Дослідницьким центром Єврокомісії ЄС і опублікованим в «Sustainability Nature», перехід на здорову дієту не тільки корисний для нашого здоров’я, але і економить багато дорогоцінної прісної води.

Встановлено, що при дотриманні режиму здорового харчування зниження витрати прісної води, необхідної для виробництва нашої їжі, може становити до 35% для здорових дієт, що містять м’ясо, до 55% для здорових пескетаріанських дієт і до 55% для здорових вегетаріанських дієт.

Дослідники порівняли ці три схеми дієти, визначені відповідними національними рекомендаціями з харчування, з щоденним фактичним споживанням їжі. Дослідження проводилося серед жителів 43 тисяч населених пунктів різної величини у Франції, Великій Британії та Німеччині.

В результаті досліджень вчені дійшли однозначного висновку: здоровий спосіб життя може суттєво знизити споживання води, незалежно від географічного розташування.

Методика дослідження.

Як критерій був узятий середній обсяг прісної води, необхідний для вирощування, обробки і приготування кілограма того чи іншого продукту. Потім дослідники вивчили статистичні дані національних дієтологічних асоціацій країн ЄС для оцінки регіональних і соціальних відмінностей у споживанні тих чи інших продуктів харчування.

У дослідженні враховуються загальні щоденні потреби людини в енергії і білку, а також рекомендований максимум споживання жирів. Ці потреби обчислені на підставі рекомендацій з харчування, розроблених національними дієтологічними асоціаціями, де детально вказані норми споживання кожної групи продуктів харчування, виходячи з віку і статі людини.

Встановлено що раціон середньостатистичного європейця характеризується надмірним споживанням калорійної продукції в цілому, і продуктів тваринного походження зокрема. Одночасно доведено, що для приготування одного кілограма продуктів тваринного походження – і особливо м’яса! – потрібно дуже багато прісної води

У той же час здорова дієта містить менше цукру, рослинного масла, м’яса і тваринних жирів, які для свого виробництва вимагають великої витрати води, а також більше овочів і фруктів, тобто продуктів, які вимагають набагато менших витрат прісної води для свого вирощування і приготування .

Спираючись на отримані результати, європейські вчені приходять до висновку, що перехід до більш ресурсозаощаджувальної (і більш здорової) рослинної дієти в країнах ЄС вже зараз є нагальною потребою. Причиною цього є величезний екологічний збиток, який приносить інтенсивна система тваринництва, а також стрімке зростання потреб у продукції тваринництва в країнах, що розвиваються, що в свою чергу, на порядок збільшує витрату прісної води на планеті в цілому

Джерело: https://www.sciencedaily.com/