9 ПРОДУКТІВ, ЯКІ НІКОЛИ НЕ ВЖИВАЮТЬ ДІЄТОЛОГИ ТА НУТРИЦІОНІСТИ

!9 продуктов_

20 Лис 9 ПРОДУКТІВ, ЯКІ НІКОЛИ НЕ ВЖИВАЮТЬ ДІЄТОЛОГИ ТА НУТРИЦІОНІСТИ

Кореспондентка впливового британського видання The Independent звернулася до 9 провідних британських і американських дієтологів-нутриціологів з одним питанням: Назвіть один продукт, який ви ніколи б не включили в свій раціон. Цікаво, що всі 9 фахівців назвали різні продукти.

Публікуємо відповіді фахівців:

Продукт №1: Хот-дог

Карен Енсела, дієтолог-нутриціоніст, автор бестселера «Здорове харчування як засіб проти старіння: відчуваємо себе молодше, живемо довше»:

«Єдиний продукт, який я не можу собі дозволити – це хот-дог. І неважливо, з якого м’яса зроблена сосиска – яловичини, курки або індички. Хот-доги виготовлені з м’яса високої кулінарної обробки, містять величезну кількість натрію і нітратів. Через це хот-дог заслужено вважається одним з найбільш нездорових продуктів».

Продукт №2: Знежирена арахісова олія

Рейчел Мельцер-Уоррен, дієтолог-нутриціоніст, автор серії бестселерів про вегетаріанство для підлітків «Путівники до здоров’я для хлопчиків і дівчаток»:

«Знежирена арахісова олія служить основою для солодких шоколадних паст, які ми так любимо мастити на тости до чаю. Тим часом саме жир – найкорисніший інгредієнт в арахісовій олії, тому що це мононенасичений жир. Більш того, коли виробники шоколадних паст видаляють жир з арахісової олії, вони замінюють його різними формами цукру і іншими небажаними інгредієнтами. В результаті в такій «знежиреній олії» міститься набагато більше цукру і вуглеводів, ніж в звичайній. Я використовую правильну арахісову олію, приготовану тільки з двох інгредієнтів: арахіс і сіль (на такій, наприклад, роблять кранчі).

Продукт №3: Солодка газована вода

Кім Ларсон, дійсний член і прес-секретар Академії нутриціології і дієтології

«Я уникаю вживання солодкої газованої води все своє свідоме життя. Я просто думаю, що це марна трата калорій, тому що в цих напоях немає ніяких поживних речовин, крім цукру. Солодка газована вода – це просто додані калорії, які організм не може використовувати».

 Продукт №4: Паста з вершковим маслом і сиром

Доктор Ліза Янг, дієтолог-нутриціоніст, автор книги «Про що розповідає ваша порція»

«Я не їм цю страву не тільки тому, що її називають «інфарктом на тарілці», а ще й тому, що є набагато смачніші і здоровіші заправки до пасти: наприклад, часник з оливковою олією. Я твердо кажу «НІ» будь-яким приправам на вершковому маслі».

Продукт №5: Маргарин

Андреа Горген, дієтолог, власник порталу Cultivate Healthy

«Я прихильник м’якої дієти без особливих обмежень, але один продукт якого я уникаю, – це маргарин. Перш за все тому, що я просто люблю натуральне вершкове масло, інша справа, що я використовую його дуже економно, як правило, лише кілька столових ложок на тиждень. В основному я вживаю оливкову олію для приготування їжі, тому в моєму раціоні дійсно немає місця для маргарину. Я віддаю перевагу насолоді смаком натуральних продуктів, дотримуючись міри, це краще ніж постійно вивчати етикетки і підраховувати кількість трансжирів.

Однак, якщо ви щодня вживаєте занадто багато вершкового масла і маєте проблеми з регулюванням ваги, високим рівнем холестерину або високим артеріальним тиском, невелика кількість маргарину може бути непоганою ідеєю».

 Продукт №6: Плавлений сир

Бет Уоррен, дієтолог-нутриціоніст, засновник і керівник клініки здорового харчування Beth Warren Nutrition

«Я взагалі прихильник мінімуму продуктів високої кулінарної обробки в своєму раціоні, оскільки такі продукти несуть ризик ожиріння і цілого ряду серйозних захворювань. Плавлений сир – саме такий продукт. За великим рахунком, він взагалі не є натуральним сиром, це фабричний сирний продукт, який зазвичай містить безліч хімікатів і синтетичних наповнювачів. Фактично, в плавленому сирі всього 51% справжнього сиру. Крім того, підраховано, що 100 грамів плавленого сиру містить 220 мг натрію і 4,5 грама жиру, але ж 3 грами насиченого жиру – це стільки ж, скільки в 100 грамах жирного м’яса».

  Продукт №7: Червоне м’ясо

Енді Белатті, дієтолог-нутриціоніст

«Я рекомендую всім уникати червоного м’яса з декількох причин. По-перше, в м’ясі міститься N-оксид триметиламіну, який пов’язаний з ризиком запалення і атеросклерозу. Neu5GC, молекула цукру, знайдена в червоному м’ясі, метаболічно накопичується в організмі і, як було виявлено, сприяє хронічним запаленням. Крім того, при приготуванні м’яса утворюються сполуки, так звані поліциклічні ароматичні вуглеводи (ПАВ), гетероциклічні аміни (HCAs) і кінцеві продукти глікування (AGE). Всі ці сполуки є канцерогенними, вони також сприяють розвитку хронічних захворювань.

Вищеназвані сполуки присутні у всіх видах яловичини, включаючи так звану органічну. Різниці ніякої немає. Також вміст цих шкідливих речовин не залежить від ступеня жирності м’яса – в так званому «пісному м’ясі» їх рівно стільки ж, скільки і в жирному».

Продукт №8: Сире молоко

Доктор Джоан Блейк, дієтолог-нутриціоніст

«Непастеризоване молоко може містити шкідливі бактерії, такі як сальмонела, кишкова паличка і лістерія, які можуть викликати кишкові захворювання, також відомі як харчове отруєння. Варто пам’ятати, що люди похилого віку, вагітні жінки, діти та особи з ослабленою імунною системою, ще більш сприйнятливі до негативної дії цих бактерій».

Продукт №9: Алкогольні коктейлі

Леслі Бончі, дієтолог-нутриціоніст, засновник клініки Active Eating Advice

«За вмістом калорій занадто багато алкоголю схоже на їжу в бокалі. Різниця в тому, що ви ніколи нею не наїстеся, а ось зайвих калорій отримаєте безліч».

Автор матеріалу: Сара Смолбрух

Оригінал: https://www.independent.co.uk