СКІЛЬКИ КАЛОРІЙ МИ СПАЛЮЄМО? ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЧАСУ ДОБИ!

alan-ko-617608-unsplash-min

14 Лис СКІЛЬКИ КАЛОРІЙ МИ СПАЛЮЄМО? ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЧАСУ ДОБИ!

Група дослідників з Harvard Medical School зробила дивовижне відкриття: виявляється, кількість калорій, які люди витрачають в стані спокою, змінюється з часом доби.

Результати досліджень були опубліковані в журналі Current Biology. Вчені виявили, що, перебуваючи в стані спокою, люди витрачають на 10 відсотків калорій більше в сутінки і ввечері, ніж в ранні ранкові години.

Це підтверджує важливу роль циркадних ритмів в управлінні нашим травним метаболізмом. Отримані результати також допомагають пояснити, чому порушення в режимі харчування і сну (наприклад, через позмінну роботу або інші чинники) різко підвищують у людей ризик набору зайвої ваги і ожиріння.

Для визначення залежності метаболізму від часу доби було вибрано 7 добровольців, які були буквально замкнені в лабораторії і позбавлені будь-яких зв’язків із зовнішнім світом, включаючи відсутність вікон, так щоб вони не могли навіть приблизно визначити час доби. Кожному учаснику дослідження час сну і прийому їжі було визначено окремо. Щоночі час сну коректувався на чотири години, що було еквівалентно подорожі на захід по чотирьох часових поясах. Експеримент тривав три тижні.

«Оскільки щотижня учасники дослідження виконували еквівалент кругосвітнього плавання, їх внутрішній годинник не міг працювати в одному і тому ж ритмі, і постійно коливався», – пояснює співавтор дослідження доктор Harvard Medical School Джина Даффі. «Це дозволило нам виміряти швидкість метаболізму в усі можливі біологічні часи доби».

Дані показали, що найменше енергії організм витрачає в стані спокою в пізню біологічну ніч (3.00-4.00). Витрата енергії була найвищою приблизно через 12 годин, всередині біологічного дня і до раннього вечора (15.00 – 16.00).

Дослідники виявили, що засвоєння організмом макронутрієнтів також залежить від циркадної фази. Інтенсивність цього процесу була найнижчою у вечірній час і найвищою в біологічний ранок.

«Дослідження чітко показало, настільки важливо не тільки те, що ми їмо, але і те, коли ми їмо – і відпочиваємо. Це безпосередньо впливає на те, скільки енергії ми витрачаємо або зберігаємо у вигляді жиру», – говорить доктор Даффі. «Ми ще раз переконалися в тому, що регулярність звичок, таких як їжа і сон, дуже важлива для загального здоров’я».

Наступний етап дослідження буде присвячений пошукам відповідей на питання, як апетит і реакція організму на харчування залежать від часу доби. Вчені також спробують встановити, наскільки час, тривалість і регулярність сну впливають на процеси метаболізму окремої людини.

Джерело: https://www.sciencedaily.com