НЕВЕЛИКІ ЗМІНИ РОЗКЛАДУ СНІДАНКУ Й ОБІДУ МОЖУТЬ ЗМЕНШИТИ ЖИРОВІ ВІДКЛАДЕННЯ 

cooking-3155248_1920 (1)

12 Вер НЕВЕЛИКІ ЗМІНИ РОЗКЛАДУ СНІДАНКУ Й ОБІДУ МОЖУТЬ ЗМЕНШИТИ ЖИРОВІ ВІДКЛАДЕННЯ 

Група дослідників Університету графства Суррей (Великобританія) на чолі з доктором Джонатаном Джонстоном провела 10-тижневий експеримент з метою вивчити вплив часу прийому їжі на її засвоєння, метаболічні процеси та маркери ризику захворювання на діабет і серцеві хвороби.

Учасники експерименту були розділені на дві групи. У першій групі були ті, хто повинен був відкласти свій сніданок на 90 хвилин, а обід, навпаки, отримувати на 90 хвилин раніше звичного часу. Учасники другої (контрольної) групи продовжували харчуватися в звичайному режимі. Всі учасники повинні були надати зразки крові і повні щоденники дієти до і під час 10-тижневого експерименту, а також заповнити анкету зворотного зв’язку відразу після дослідження.

На відміну від попередніх досліджень в цій галузі, учасників не просили змінювати свій раціон і дотримуватися більш суворої дієти. Вони могли харчуватися так, як вони звикли, але в межах певного «тимчасового вікна». Це допомогло дослідникам оцінити, наскільки легко дотримуватися цієї дієти в повсякденному житті.

Дослідники виявили, що ті, хто змінив свій режим харчування за експериментальним графіком, втратили в середньому вдвічі більше жиру в організмі, ніж члени контрольної групи, які харчувалися як зазвичай. Якщо ці пілотні результати будуть підтверджені в ході більш детальних досліджень, існує ймовірність того, що харчування, обмежене в часі, буде мати важливе значення для збереження і зміцнення здоров’я.

Незважаючи на відсутність будь-яких обмежень в кількості їжі і меню, дослідники виявили, що ті, хто змінив режим свого харчування, споживали менше їжі в цілому, ніж учасники контрольної групи. Цей результат був підтверджений відповідями в анкетах, в яких 57% учасників підтвердили скорочення споживання їжі через зниження апетиту, а також відсутність перекусів (особливо вечорами). В даний час не встановлено, чи є більш тривалий період посту, який дотримувалася експериментальна група, значущим чинником, що сприяє зменшенню жирових покладів.

В рамках дослідження вчені також намагалися отримати відповідь на питання, наскільки сумісний новий режим харчування з повсякденним життям піддослідних. В анкетах 57 відсотків учасників зізналися, що вони не змогли б зберегти новий режим прийому їжі, оскільки він не вписується в їх сімейний устрій і робочий графік. Однак 43 відсотки учасників повідомили, що готові продовжувати харчуватися в такому режимі, вказавши при цьому, що графік прийому їжі повинен бути більш гнучким, ніж було запропоновано дослідниками.

«Хоча це дослідження не дуже масштабне, воно дозволило нам досить впевнено припускати, що невеликі зміни в нашому розкладі прийому їжі можуть принести відчутну користь нашим організмам. Скорочення жиру в організмі в результаті нового режиму харчування знижує загрозу розвитку ожиріння і пов’язаних з ним захворювань, тому є життєво важливим для збереження і зміцнення нашого здоров’я, – резюмує керівник дослідження доктор Джонатан Джонстон. – Однак, як ми бачили з відповідей учасників, такого режиму харчування багатьом важко буде дотримуватися за сімейних і робочих обставин. Тому нам необхідно зробити режим харчування більш гнучким і наближеним до реального життя».

За матеріалами https://www.sciencedaily.com/