ВСЬОГО ЛИШЕ КРАВЕЦЬКИЙ МЕТР. ЗНАЙДЕНО БІЛЬШ ТОЧНУ МЕТОДИКУ ВИМІРЮВАННЯ СТУПЕНЯ ОЖИРІННЯ

tape-403591_1920

31 Сер ВСЬОГО ЛИШЕ КРАВЕЦЬКИЙ МЕТР. ЗНАЙДЕНО БІЛЬШ ТОЧНУ МЕТОДИКУ ВИМІРЮВАННЯ СТУПЕНЯ ОЖИРІННЯ

 

Дослідники медичного центру Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі розробили більш простий і точний метод вимірювання жирових відкладень, ніж широко використовуваний індекс маси тіла BMI (ІМТ). Дослідження опубліковане в Scientific Reports, одному з журналів Nature.

«Ми хотіли визначити більш надійний, простий і недорогий метод оцінки процентного вмісту жиру в організмі без використання складного обладнання», – заявив керівник дослідження Орісон Вулкотт.

Хоча індекс ІМТ використовується найбільш широко, багато медичних експертів в галузі проблем ожиріння вважають його неточним, оскільки цей індекс не може розділити масу кісток, м’язову маси і зайвий жир. ІМТ також не враховує гендерну різницю: жінки зазвичай мають більший об’єм жиру, ніж чоловіки.

Нова формула, розроблена в центрі Cedars-Sinai, називається відносним індексом маси жиру або RFM, і спирається на співвідношення зростання людини і обсягу його талії.

«Наші результати підтвердили цінність нашої нової формули за великим числом показників: ми можемо впевнено стверджувати, що відносна жирова маса RF є більш точним індексом жирової маси тіла, ніж багато інших, які використовуються нині в медицині і науці, включаючи ІМТ», – заявляє Вулкотт.

 

Вперше на підготовчому етапі було вивчено понад 300 існуючих формул для оцінки вмісту жиру в організмі з використанням великої бази даних 12 000 дорослих, які брали участь в різних обстеженнях в області здоров’я і харчування, що проводяться центрами з контролю і профілактики захворювань в США та інших країнах.

На наступному етапі дослідники розрахували за своєю методикою відносну масу жиру для 3500 пацієнтів і порівняли отримані результати з результатами високотехнологічного спеціалізованого сканування тіла тих же пацієнтів за технологією DXA, яка визнана одним з найбільш точних методів вимірювання маси тканини тіла, кісток, м’язів і жиру. Результати RFM пацієнтів найбільш точно відповідали результатам точного сканування тіла DXA.

«Формула відносної жирової маси RFM тепер підтверджується великою базою результатів. Це новий показник для вимірювання огрядності тіла, головне перевага якого – доступність для практикуючих лікарів, які намагаються лікувати пацієнтів з надмірною вагою і часто стикаються з серйозними наслідками надмірної ваги для здоров’я, такими як діабет, високий кров’яний тиск і хвороби серця”- коментує Річард Бергман, доктор медицини, старший автор дослідження і директор Cedars-Sinai Sports Spectacular Diabetes and Obesity Wellness and Research Center.

Як додає Орісон Вулкотт: «Тепер, для того щоб визначити свою відносну масу жиру, вам потрібен просто кравецький метр».

Щоб визначити відносну масу жиру (RFM), вам необхідно виміряти свій ріст, а також окружність талії. Потім підставте ці числа в відносне рівняння маси жиру.

– зробіть співвідношення з вимірювань висоти і талії. Формула скоригована для статі:

 

Для чоловіків: 64 – (20 x зріст / окружність талії) = RFM

Для жінок: 76 – (20 x зріст / окружність талії) = RFM

Нові доступні методики вимірювання індексу ожиріння зараз на загальну думку, дуже актуальні. Про це свідчать останні дані, згідно з якими, більше 93 мільйонів чоловік – майже 40% населення США – страждають на надмірну вагу.

«Нам все ще потрібно протестувати RFM в більш широких дослідженнях з великим числом пацієнтів, щоб точніше визначити, який відсоток вмісту жиру в організмі вважається нормальним або ненормальним, при якій кількості жиру зростає ризик серйозних проблем, пов’язаних з ожирінням», – вважає Орісон Вулкотт.

 

За матеріалами https://www.sciencedaily.com/