ЯК СТАТИ «ЖАЙВОРОНКОМ»

rano

12 Сер ЯК СТАТИ «ЖАЙВОРОНКОМ»

 

Ви звикли відвідувати тренажерний зал вечорами після роботи. Аж раптом щось йде не так: вам доводиться затримуватися на роботі, або ви запрошені на вечірку, яку не хочете пропустити … Якщо це відбувається постійно, логічно буде задуматися про перенесення тренувань на ранок.

 

Але … легше сказати, ніж зробити. Коли ви відкриваєте очі, на вас навалюється важкий вибір: схопитися з ліжка і збиратися на тренування або подрімати ще годинку. І завжди є велика ймовірність, що ви виберете варіант №2. А при цьому інші радісно встають о 5.30 ранку і поспішають до залу! Як це їм вдається? Ми зібрали поради тренерів і дієтологів, які допоможуть вам стати «ранньою пташкою».

 

Не наїдайтеся на ніч

 

Продукти, які ви їсте ввечері, напередодні ранкового тренування, безпосередньо впливають на ваш тонус в тренажерному залі. Якщо на ніч ви з’їли величезну свинячу відбивну і півхлібини, майже напевно вранці ви будете себе відчувати, як м’ясний фарш. І навпаки, якщо на вечерю ви з’їли трохи білкової їжі, овочів і здорових жирів, вранці ви будете переповнені бадьорістю. Також фахівці радять вечеряти не пізніше, ніж за 90 хвилин до укладання в ліжко. Це дає вашому шлунку деякий час для того, щоб перетравити їжу. Тоді він не буде влаштовувати фієсту під час вашої сієсти.

 

Примусьте себе лягати раніше

 

Вам набагато простіше буде вставати рано вранці, якщо ви віддасте сну повноцінних 7-8 годин. А для цього вам доведеться «переналаштувати» ваш біологічний годинник і надалі суворо дотримуватися обраного біоритму. Окремо фахівці радять мінімізувати перед сном контакти з комп’ютером, телевізором і смартфоном, позаяк блакитне світло, яке вони випромінюють, шкідливо впливає на процес розслаблення і засипання.

 

Зробіть тренування бажаним

 

Придумайте собі мету і стимул для азарту, щоб щоранку пристрасно хотілося бігти в зал. Якщо ви будете лягати спати в приємному передчутті завтрашнього тренування, ви заснете спокійніше і глибше. Пізніше потреба тренуватися вранці увійде в звичку. Якщо хочете, це теж залежність, але залежність корисна. Щоб спочатку не збуджуватися надмірно від нетерпіння, дієтологи радять з’їсти перед сном трохи продуктів, багатих на мелатонін (наприклад, вишні або волоські горіхи). Мелатонін – природний гормон, який регулює механізм засинання, що, відповідно, допомагає вам заснути швидше.

 

Знайдіть товариша по тренуваннях

 

Розпитайте друзів, колег, сусідів – напевно, знайдеться хтось, хто вже тренується вранці або, як і ви, збирається це зробити. Домовтеся ходити в зал разом – це підвищить ваше почуття відповідальності, адже не можна підвести людину, яка буде вас спеціально чекати. А в майбутньому – хто знає! – ці спільні заняття можуть перерости в міцну дружбу і взаємну підтримку у важку хвилину.

 

Підготуйте свій ранок

 

Чим менше ви будете метушитися вранці, збираючись на тренування, тим вище буде ваш тонус. Тому ввечері напередодні занять варто зібрати і вкласти тренувальний одяг, приготувати легкий ранковий сніданок і запрограмувати кава-машину, щоб вона почала готувати каву одночасно з сигналом будильника. Так, щоб все було готово до вашого підйому.