ЧОТИРИ ПРОСТИХ КРОКИ ДО ЗДОРОВОГО ЖИТТЯ

healthy advices

09 Сер ЧОТИРИ ПРОСТИХ КРОКИ ДО ЗДОРОВОГО ЖИТТЯ

 

Спеціаліст-натуропат з Канади доктор Пені Кендалл Рід пропонує всім, хто прагне до здорового життя, чотири правила. Дотримуючись їх, ви скоро переконаєтесь, що шлях до здорового життя може бути досить простим.

 

Правило 1: Сон

 

Сон – це не тільки засіб необхідного відпочинку, але і важливий інструмент оздоровлення і омолодження. Але ми не просто повинні спати як мінімум 7-8 годин на добу. Важливо, щоб наш сон включав так звану «четверту стадію» – це найглибший сон, майже повне відключення. Саме на цій стадії, коли наш організм повністю розслабляється, ми заряджаємось життєвою енергією, наші тканини зцілюються, а мозок отримує повне психологічне розвантаження. Результати досліджень показують, що скорочення часу сну навіть на 90 хвилин помітно знижує наші життєві сили, послаблює імунітет, стимулює зростання надмірної ваги (причому, незалежно від дієти і фізичних навантажень) і навіть сприяє розвитку онкозахворювань. Так що глибокий і тривалий сон – без перебільшення, життєва необхідність. Причому, фахівці рекомендують обов’язково лягати спати і вставати з ліжка щодня в один і той же час, щоб організм діяв в незмінному ритмі.

 

Правило 2: Харчування

 

Для того щоб виробити правильний режим харчування, потрібно трохи часу і зусиль, а поліпшення стану вашого здоров’я ви помітите досить скоро. Перш за все, переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість білка, адже білок – це головний будівельний матеріал вашого тіла, крім того, він стабілізує рівень цукру в крові. Скільки потрібно білка? Приблизно один грам в день на кілограм вашої живої ваги. Причому, цей умовний грам потрібно розділити на три прийоми їжі. Ми не закликаємо ігнорувати вуглеводи, але їх повинно бути значно менше, ніж білків. Іншу частину раціону краще заповнити овочами і зеленню (наприклад, салатом). Існують однозначно шкідливі продукти, які краще в своїй раціон взагалі не включати – це білий цукор, білий хліб і борошняні десерти. Втім, якщо ви не уявляєте свого життя без тірамісу, можна дозволити собі розслабитися, але не частіше одного разу на тиждень.

 

Правило 3: Фізичні вправи

 

Мета фізичних вправ – не тільки і не стільки втрата зайвої ваги. Це і зростання фізичної сили, поліпшення кровообігу, а в результаті – просто гарне самопочуття. Приплив сил і підвищений тонус відчуваються ще довгий час після закінчення занять. При цьому зовсім не обов’язково прагнути олімпійських досягнень, просто рухайтесь щоденно і якомога більше. Хоча б пройдіть пару зупинок по дорозі на роботу або з роботи, замість того, щоб пірнати в переповнений громадський транспорт, а в офісі піднімайтеся з поверху на поверх сходами, а не в ліфті. Важливо, щоб фізичні навантаження надавали вам задоволення. Медиками доведено, що, якщо ви робите фізичні вправи, які вам не подобаються, в вашому організмі підвищується рівень кортизолу – гормону стресу. В результаті ефект від фізичних навантажень практично сходить нанівець. Тому монотонне вижимання поту в тренажерному залі можна (і потрібно!) замінити, наприклад, танцями, боулінгом, далекими пішими прогулянками або футболом з друзями. В ідеалі фізичні вправи повинні бути невід’ємним елементом вашого способу життя. Але на початковому етапі краще обмежитися заняттями 1-2 рази в тиждень, поступово збільшуючи частоту і навантаження.

 

Правило 4: Менше стресів!

 

Перше і головне правило управління стресами: нікому не дозволяйте втручатися в ваш режим дня і спосіб життя. Тому навчиться говорити «ні!». Знайдіть свій найкращий спосіб зняття стресів. Це можуть бути, наприклад, дихальні вправи, розслаблюючий масаж або перегляд комедійного шоу. Обов’язковою частиною вашого раціону повинен стати зелений чай, який знижує рівень кортизолу і відновлює центральну нервову систему без побічних ефектів. Для більш ефективної і швидкої дії можна порадити спеціальні препарати на основі екстракту зеленого чаю. Також корисні будуть препарати магнію, які розслаблюють м’язи, регулюють роботу кишечника і зменшують головні болі, тобто зводять наслідки стресу до мінімуму.