ПРИРОДНІ СПОСОБИ ПОМ’ЯКШИТИ СОНЯЧНИЙ ОПІК

sun

29 Лип ПРИРОДНІ СПОСОБИ ПОМ’ЯКШИТИ СОНЯЧНИЙ ОПІК

Літо – це перш за все, сонце. Яке несе нам не тільки світло і радість, а й деякі ризики і навіть небезпеки. Канадський портал Best Health попросив двох експертів поділитися рекомендаціями щодо пом’якшення наслідків сонячного опіку.

 

Що сказав гомеопат …

 

Соня Маклеод, гомеопат, Ванкувер, Канада:

 

– Я рекомендую застосовувати крем з кропиви. Екстракт пекучої кропиви – неперевершений засіб лікування сонячних опіків. Гомеопатичний крем на основі кропиви швидко знімає супутній дискомфорт і біль і помітно прискорює загоєння шкіри. Екстракт пекучої кропиви виробляється також у вигляді спрею, настойки або гомеопатичних гранул, які потрібно класти під язик. Кремом або спреєм потрібно обробляти місце опіку не рідше 4 разів на день. Гранули всередину краще застосовувати тоді, коли обробка кремом або спреєм не дає очікуваного ефекту протягом 4-5 днів. В такому випадку слід приймати по 2 гранули 3 рази в день до помітного поліпшення.

 

Інший прекрасний засіб для лікування сонячних опіків – календула. Ви можете знайти молочко або крем календули в будь-якому магазині органічних продуктів. Крем Календули має антибактеріальні та імуностимулюючі властивості, що значно прискорює лікування. Я також рекомендую крем календули для отримання гарної засмаги, оскільки календула стимулює вироблення колагену і запобігає утворенню рубців.

 

Що сказав дерматолог …

 

Доктор Джилліан МакДональд, дерматолог, Royal College of Physicians and Surgeons of Canada, Оттава, Канада:

 

– Засмага – це реакція вашої шкіри на прямий вплив ультрафіолетових променів, які глибоко проникають в шкіру і ушкоджують її клітини. У короткостроковій перспективі це може викликати почервоніння, запалення шкіри і навіть пухирі. Довгострокові наслідки можуть бути набагато серйознішими: гіперпігментація (зміна кольору) шкіри, зморшки і в’ялість, а в найгіршому випадку – рак шкіри. Причому якщо прямі симптоми (дискомфорт, біль, почервоніння) носять короткостроковий характер, то пошкодження шкіри є постійним.

 

Ознаки сонячного опіку можуть не проявлятися протягом 3-4 годин, пік неприємних відчуттів може настати через 24 години, але бувають випадки, коли він настає і через 48 годин. Типові симптоми – почервоніння і печіння, але у важких випадках буває нудота, головний біль, озноб і лихоманка. У таких випадках дуже ефективний ібупрофен, який зменшує ці симптоми.

 

При перших ознаках сонячного опіку потрібно вживати невідкладних заходів: прийняти прохолодну ванну або покласти холодний компрес на уражену область. Обов’язково пити багато води: опіки також вказують на зневоднення. Нанесіть на шкіру м’який зволожуючий крем без ароматичних добавок (наприклад, Дитячий). Після того, як опік загоїться, дуже корисно застосовувати креми, що регенерують клітини шкіри, які допоможуть видалити уражені клітини і замінити їх новими