5 НЕЗДОРОВИХ ЗВИЧОК, ЯКИХ ПОТРІБНО ПОЗБУТИСЯ

habbit

27 Лип 5 НЕЗДОРОВИХ ЗВИЧОК, ЯКИХ ПОТРІБНО ПОЗБУТИСЯ

Чи є ваші звички шкідливими для здоров’я?

 

Всі ми давно знаємо про важливість збалансованого харчування та активного способу життя, але при цьому в нашій повсякденній рутині існує безліч дрібниць, які чинять негативний вплив на наше здоров’я. Тим часом варто лише звернути на них увагу, щоб змінити або позбутися них – і ваше життя стане помітно здоровішими. Портал http://www.besthealthmag.ca за допомогою лікарів-експертів виділив 5 шкідливих звичок, від яких варто позбутися в першу чергу.

 

Звичка 1: СПАТИ ЗАНАДТО МАЛО

«Існує безліч свідчень того, що хронічна нестача сну або його постійні порушення є факторами появи з віком серйозних когнітивних розладів, зокрема, хвороби Альцгеймера», – говорить доктор Ендрю Лім, доцент кафедри неврології медичного факультету університету Торонто, фахівець з клінічної неврології сну. Недолік сну (менше 6 годин на добу) є також причиною передчасного старіння шкіри. Такі дані дослідження, проведеного вченими Університетського медичного центру в Клівленді в 2013 році на замовлення Estée Lauder.

 

Звичка 2: СПАТИ ЗАБАГАТО

У 2011 році в журналі Sleep було опубліковано результати дослідження, які показали, що у людей у віці від 45 до 69 років, які сплять більше 8 годин на добу, були виявлені більш низькі показники тестів сприйняття інформації. Відставання від вікової норми приблизно складало від 5 до 8 років. Доктор Лім підтверджує: не рідкість той факт, що у людей, які сплять занадто багато, підвищується ризик найрізноманітніших негативних наслідків, аж до передчасної смерті і розумових розладів. Йдеться перш за все про тих, хто спить більше 10 годин на добу.

 

Звичка 3: ІГНОРУВАТИ СОНЦЕЗАХИСНИЙ КРЕМ

«Сонце не просто впливає на старіння шкіри, воно безпосередньо викликає це старіння», – стверджує Доктор Девід Маклін, професор кафедри дерматології Університету Британської Колумбії. Він стверджує, що навіть невелике ультрафіолетове випромінювання активізує колагеназу – фермент, що знищує колаген та еластин, а саме ці речовини відповідають за пружність і м’якість шкіри. В результаті шкіра починає дрябнути й обвисати. Фанати літньої засмаги, а також ті, хто постійно знаходиться на сонці в силу своєї професії, повинні намазувати сонцезахисний крем якомога товще, щоб уникнути передчасної появи вікових пігментних плям, так як ці плями теж прямий результат впливу ультрафіолету.

 

Звичка 4: ЗАХОПЛЮВАТИСЯ СОЛОДОЩАМИ

Хоча це абсолютно нормально – ласувати час від часу шматочком торта, варто пам’ятати, що щоденне споживання цукру псує ваш колір обличчя. А винен в усьому природний процес, відомий як глікування, в ході якого цукор в крові з’єднується з білками, в результаті чого утворюються шкідливі молекули, відомі як просунуті кінцеві продукти гліколізу. Ці продукти ушкоджують клітини шкіри, що робить їх більш жорсткими і схильними до передчасного старіння. Колаген та еластин, про які ми вже говорили, також дуже чутливі до глікування. Так що не дивно, що ласуни часто виглядають старшими за свій вік.

 

Звичка 5: ХОДИТИ БЕЗ СОНЯЧНИХ ОКУЛЯРІВ

Сонце не тільки старить нашу шкіру, але і буквально «б’є по очах». “Сонячне світло сприяє утворенню вікової катаракти, – каже офтальмолог доктор Емілі Чоу, заступник директора клініки очних хвороб при Національному інституті здоров’я в Bethesda, штат Меріленд. – Захищати очі від УФ-випромінювання просто необхідно для профілактики катаракти. “За результатами досліджень встановлено, що надмірне УФ-випромінювання може значно збільшити ризик очних захворювань. За даними канадської асоціації дерматології (CDA), ваші очі, відчувають точно такий шкідливий вплив сонячних променів, як і інші відкриті ділянки тіла. При підборі сонячних окулярів офтальмологи і дерматологи рекомендують підбирати скло, яке на 100% блокує вплив ультрафіолетового випромінювання (так званий рейтинг “UV 400”).