ВІЧНА ВТОМА? 5 ОЗНАК ТОГО, ЩО ВАМ ПОТРІБНО БІЛЬШЕ СПАТИ

sleeping

14 Лип ВІЧНА ВТОМА? 5 ОЗНАК ТОГО, ЩО ВАМ ПОТРІБНО БІЛЬШЕ СПАТИ

 

Ви помітили, що в розмові постійно зриваєтесь на крик, ваша голова прагне впасти на стіл, а всередині голови крутиться одна-єдина думка – де б подрімати? І ви вважаєте, що це нормально? Портал http://dailyburn.com/ спільно з Деніелом Шейді, доктором медицини, директором Комплексного Центру сну в Мережі охорони здоров’я Allegheny, спробували з’ясувати, наскільки такі звички є нормальними, чи це сигнал тривоги.

 

  1. Сигнал будильника звучить для вас, як похоронний дзвін

Що є нормальним: Нормально, якщо ви не схоплюєтеся, як обварений, при першому сигналі будильника. Якщо в цей момент ви перебуваєте в стані глибокого сну, ваш мозок не встигає миттєво перебудуватися на режим неспання, пояснює доктор Шейді.

 

Що не є нормальним: Непереборне бажання подрімати ще. І це зовсім не лінь, це ваш організм сигналить вам: «я ще не готовий до пробудження!», – стверджує доктор Шейді. Звичайно, це не привід спізнюватися на роботу (Відмовки типу: «Мої біоритми вимагають, щоб я приходив не раніше 10.00» нікого не хвилюють), але це вагома причина для вас, щоб лягати раніше.

 

  1. Вам весь час хочеться подрімати

Що є нормальним: Можливо, щось порушило ваш звичайний режим (термінове відрядження, вечірка на дні народження друга), і ви просто не відпочили. Тоді знайти можливість подрімати хвилин 20 буде гарною ідеєю, ви напевно відчуєте себе свіжіше і бадьоріше. Приділяти більше часу на дрімоту не варто, оскільки після 20 хвилин організм переходить в режим глибокого сну, виходити з якого буде набагато важче.

 

Що не є нормальним: Бажання подрімати не залишає вас кожен день. «Ви повинні зберігати бадьорість і високу працездатність, якщо ви нормально висипалися останні кілька днів», – говорить доктор Шейді. Якщо ви спите щодоби не менше 7 годин, і при цьому не відчуваєте себе відпочилим – це привід звернутися до лікаря. Можливо, причина в апное, анемії або захворюваннях щитовидної залози.

 

  1. Ви вважаєте каву еліксиром життя

Що є нормальним: Звичайна ранкова чашка кави – це класно і навіть корисно. Але якщо після ланчу ви відчуваєте втому – згадайте, для чого була вигадана сієста. «У кожного з нас є стадії зниження тонусу протягом дня, – пояснює доктор Шейді. – Це нормальні стадії людського біоритму. Зазвичай найнижчий добовий тонус спостерігається о 4.00 ранку і після обіду. Б’юся об заклад, на денне падіння тонусу багато з вас в робочій запарці просто не звертають увагу, але при цьому інстинктивно прямують у бік кава-машини. Змушений вас розчарувати: кофеїн в цьому випадку – не альтернатива денному відпочинку. «Тиха година» була би набагато продуктивніше».

 

Що не є нормальним: Ви п’єте каву цілий день безперервно. Якщо без чашки кави під рукою ви не можете працювати, не відчуваєте себе людиною – це дуже тривожна ознака. Хто сперечається, кава – прекрасний стимулятор, але не варто вживати його після 15.00, якщо ви хочете нормально спати вночі. Для того, щоб точно визначити причину нестримної кавоманії своїх пацієнтів, доктор Шейді просить їх носити фітнес-трекер, який фіксує стан вашого сну. «Перш за все, потрібно встановити точний час сну, – каже доктор Шейді. – Якщо сон займає достатню кількість годин, а кофеїнова залежність при цьому залишається, значить її причини глибше, ніж просто недосип, буде потрібна більш серйозна діагностика».

 

  1. Ночами вас мучають тривоги

Що є нормальним: У всіх нас час від часу бувають стресові ситуації, що викликають безсоння і нічні тривоги. Таке трапляється, це життя. Інша справа – сплачувати вночі онлайн-рахунки або виконувати іншу роботу на комп’ютері. Така робота значно підвищує рівень стресу у вашому організмі. Крім того, синюватий колір екрану комп’ютера порушує та перебиває ваш сон. «Час нічного сну – це святе, – категорично заявляє доктор Шейді. – А тому не пускайте бізнес в вашу спальню».

 

Що не є нормальним: Якщо тривожні думки заважають вам заснути щоночі, важливо розібратися, що є первинним: курка чи яйце. Тому що як тривожні думки можуть бути причиною порушення сну, так і навпаки: порушення сну тягне за собою тривожні думки. У будь-якому випадку, звернення до лікаря необхідно. Тільки разом з кваліфікованим фахівцем ви знайдете суть проблеми та шляхи її вирішення.

 

  1. Ви засинаєте занадто швидко, буквально відключаєтеся

Що є нормальним: Звичайно потрібно від 5 до 10 хвилин для засинання після того, як ви поклали голову на подушку. За цей час ваше тіло повністю розслабляється, готуючись до сну.

 

Що не є нормальним: Якщо ви падаєте в сон, як тільки голова торкнеться подушки, це ознака того, що ваш організм занадто втомлений. Якщо ви засинаєте пізніше ніж через півгодини після того, як лягли – це перші симптоми безсоння. У першому випадку спробуйте щодня відсувати час ранкового підйому на 15 хвилин, доки режим відходу до сну не прийде в норму. Другий випадок складніше – тут, як ми вже писали, без лікаря не обійтися. «Приймати снодійне – недостатньо, – говорить доктор Шейді. – Ви повинні знайти глибинні причини свого стану. Тільки їх усунення поверне вам приємний, спокійний, блаженний сон».