10 ПРОСТИХ ПОРАД ДЛЯ ПОВНОЦІННОГО ЖИТТЯ ВІД ДЖЕЙМІ ОЛІВЕРА

Джейми Оливер - полноценная жизнь, советы

08 Чер 10 ПРОСТИХ ПОРАД ДЛЯ ПОВНОЦІННОГО ЖИТТЯ ВІД ДЖЕЙМІ ОЛІВЕРА

 

Здорове харчування – це, перш за все, дотримання балансу. Ситний пиріг на вечерю або шматочок торта до чаю – це абсолютно нормально. Головне – не заходити надто далеко. Можна дозволити собі різні смачні надмірності – але лише час від часу. Головним же в нашому повсякденному житті повинно залишатися збалансоване харчування.

 

Зробіть здорове харчування вашим життєвим пріоритетом, залучайте до такого способу життя рідних і друзів. Навчіться любити просту корисну їжу, усвідомте, як це насправді смачно. Привчити себе до цього не важко, якщо пам’ятати, що здорова збалансована дієта і регулярні фізичні вправи є ключем до здорового способу життя.

 

Порада 1: Готуйте з нуля!

Ніяких напівфабрикатів, концентратів і замороженої піци! Ви повинні повністю контролювати походження і якість всіх інгредієнтів вашого меню. Це найважливіше правило, яке ви повинні твердо запам’ятати.

 

Порада 2: Їжте збалансовано!

Всі види продуктів харчування повинні міститися у вашому меню в правильних пропорціях.

 

Рада 3: На вашому столі повинні бути всі кольори веселки

Це не порожня метафора. У вашому раціоні обов’язково повинні бути присутніми фрукти, овочі, пісне м’ясо, риба, яйця, бобові, горіхи, насіння, цільнозернові каші і, природно, молочні продукти з низьким вмістом жиру. Що ж стосується веселки, то мова йде про різнокольорові овочі і фрукти, оскільки плоди різних кольорів мають різні корисні властивості. Не обмежуйте себе лише зеленню!

 

Рада 4: Їсти потрібно з розумінням

Не полінуйтеся зібрати інформацію про те, що саме ви їсте. Кожен повинен розуміти, звідки беруться ті чи інші продукти і як вони впливають на наші організми.

 

Рада 5: Вживайте калорії!

Більшу частину енергії, яку ви витрачаєте, забезпечують калорії, що надходять з продуктами харчування. І тільки з харчуванням ваш організм отримує такі необхідні речовини як вітаміни, мінерали, білки, волокна і хороші жири. Уникайте зайвих і «порожніх» калорій.

 

Рада 6: Не пропускайте сніданок!

Сніданок – це перший і головний імпульс для метаболізму, в результаті ви отримуєте енергетичний заряд на весь день. Сніданок завжди повинен бути максимально поживним і корисним.

 

Рада 7: Читайте дрібний шрифт на упаковці продуктів

Дуже важливо уважно прочитати ВСІ інструкції на упаковці. Тому що саме дрібним шрифтом набираються відомості про кількість солей, жирів, цукру та інших речовин.

 

Зверніть особливу увагу на індекс Е. Не всі речовини під цим індексом небезпечні або шкідливі, але коли їх занадто багато – це поганий знак.

 

Рада 8: Пийте більше води

Вода – невід’ємна частина вашої дієти. Причому пити потрібно чисту воду, а не набирати порожні калорії з газованими напоями, енергетиками або соками з додаванням цукру. Калорії потрібно їсти, а не пити.

 

Рада 9: Більше активності

Регулярні фізичні вправи є найважливішим фактором збереження і зміцнення здоров’я. Будьте настільки фізично активні, наскільки це можливо.

 

Рада 10: Висипайтеся

Повноцінний здоровий сон – найважливіша умова не тільки для нашого здоров’я, але і для всіх сторін нашого життя: навчання, кар’єри, успіху. Поки ми спимо, наше тіло займається самовідновленням. Так що достатній час для сну повинен бути святим і непорушним у вашому розпорядку дня.